2021-09-14 Aktualności

Trzy raporty z badań opublikowane w piątek (10 września) w cotygodniowym biuletynie Centers for Disease Control and Prevention (CDC)  podkreślają znaczenie szczepień. Stwierdzono, że nieszczepieni byli 10 razy bardziej narażeni na hospitalizację z powodu Covid-19 i 11 razy bardziej narażeni na śmierć w porównaniu z osobami w pełni zaszczepionymi. 

Drugi raport wykazał, że skuteczność szczepionek nieznacznie spadła, gdy wariant delta stał się dominujący, ale w 80% są skuteczne w zapobieganiu hospitalizacjom i zgonom. Trzeci raport wskazuje, że szczepionka Moderny ma wyższą skuteczność szczepionek w porównaniu ze szczepionkami Pfizer-BioNTech czy Johnson & Johnson, chociaż wszystkie trzy szczepionki dobrze chronią przed ciężką chorobą.

 

***

Dyrektorzy BioNTech, niemieckiej firmy, która współpracowała z Pfizer w celu stworzenia szczepionki mRNA, powiedzieli niemieckiemu magazynowi informacyjnemu Der Spiegel, że firma już w październiku będzie starać się o ogólnoświatową aprobatę dla szczepionek u dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Copyright © Medyk sp. z o.o