Ze względu na kolejny rok pandemii COVID-19 wydarzenie również w tym roku odbędzie się w trybie online. Podczas konferencji zostaną przedstawione wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC – European Society of Cardiology). Coroczne spotkanie środowiska kardiologicznego będzie się koncentrować się na aktualnych problemach związanych z leczeniem chorób sercowo-naczyniowych. Program naukowy 84. konferencji został stworzony przez wybitnych specjalistów kardiologii.
W ramach Konferencji odbędą się sesje poświęcone wytycznym ESC ogłoszonym we wrześniu 2020 r., które dotyczą:
Wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego zostały przetłumaczone na język polski i ukazały się w zeszytach edukacyjnych czasopisma „Kardiologia Polska”.
„Kardiologia Polska” to oficjalny miesięcznik Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, wydawany od ponad 60 lat. Podczas sesji dedykowanej Kardiologii Polskiej przedstawimy najważniejsze zmiany, jakie zaszły w piśmie w ostatnim roku. Co najważniejsze, mam nadzieję również, że będziemy mogli podzielić się ostatecznymi wynikami oceny Impact Factor czasopism naukowych za 2020 rok – poinformowała prof. dr hab. n. med. Anetta Undas, redaktor naczelna „Kardiologia Polska”.
Najważniejsze zmiany w rekomendacjach kardiologicznych ostatniego roku
W ramach wydarzenia odbędą się również sesje związane z diagnostyką i leczeniem niewydolności serca, postępowaniem w trudnych klinicznych przypadkach oraz w wybranych chorobach strukturalnych serca.
Podczas konferencji będzie możliwość udziału w praktycznych kursach z EKG oraz USG, które jak co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników i przybliżają wymogi egzaminu praktycznego – podkreśla prof. dr hab. med. Robert Gil, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 84. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego/XIII Konferencji „Kardiologii Polskiej”.
Nowością również będą sesje poświęcone wpływowi epidemii COVID-19 w Polsce na sytuację pacjentów kardiologicznych oraz możliwościom systematycznie rozwijanej platformy naukowej PTK.
Pomimo trwającej pandemii związanej z COVID-19, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia edukacji i popularyzowania wiedzy w dziedzinie kardiologii wśród kadry medycznej. Mam nadzieję, że po raz ostatni będziemy uczestniczyć w konferencji w trybie online – podkreślił prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil.
Propozycje programowe tegorocznej Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego umożliwiają zdobycie wiedzy zarówno praktycznej, jak również specjalistycznej o dużej wartości naukowej – dodaje prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesną kardiologią - kardiologów i kardiochirurgów, rezydentów medycyny, lekarzy rodzinnych, internistów oraz studentów medycyny. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja: https://wiosennakp.ptkardio.pl
Patronat honorowy nad 84. Wiosenną Konferencją Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego/XIII Konferencją „Kardiologii Polskiej” objął Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Prezes Agencji Badań Medycznych oraz Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Patronami medialnymi wydarzenia zostały: "Gabinet Prywatny", "Rynek Zdrowia", "Kurier Medyczny Menedżer Zdrowia", "Świat Medycyny i Farmacji", "Terapia", Konsylium24, MedicalPress.
Na skróty
Copyright © Medyk sp. z o.o