2016-07-04 Aktualności

Instytut Szkoleniowy Wymiaru Sprawiedliwości, wychodząc naprzeciw zgłaszanym przez środowisko medyczne postulatom, organizuje 14 lipca w Warszawie szkolenie dla lekarzy, lekarzy stomatologów i przedstawicieli innych zawodów medycznych, które ma na celu przedstawienie prawnych aspektów ewentualnej odpowiedzialności karnej dotyczącej błędów medycznych oraz sposobów uniknięcia niesłusznych oskarżeń. "Gabinet Prywatny" jest patronem medialnym tego szkolenia.

Weszły w życie rewolucyjne zmiany w zakresie odpowiedzialności karnej lekarzy. Prokurator Krajowy poinformował, iż obowiązujące od 15 kwietnia 2016 r. nowe rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości (regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury) przewiduje możliwość tworzenia odrębnych komórek organizacyjnych zajmujących się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi.

Jednocześnie Prokurator Krajowy zdecydował (zarządzenie z 29 kwietnia 2016 r. w sprawie określenia struktury organizacyjnej Prokuratury Krajowej), że w skład Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej będzie wchodził Koordynator ds. Błędów Medycznych. W prokuraturach regionalnych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Lublinie zostały utworzone Samodzielne Działy ds. Błędów Medycznych, a w prokuraturach regionalnych w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku i Poznaniu sprawami związanymi z błędami lekarskimi będą zajmować się specjalnie wyznaczeni koordynatorzy.

Prokuratorzy też popełniają błędy – nie stań się ofiarą jednego z nich!
Na szkoleniu dowiesz się:

  • jak uniknąć niesłusznego oskarżenia;
  • jakie przepisy dotyczące zakresu odpowiedzialności za błędy lekarskie obowiązują aktualnie;
  • jak zmieni się zakres odpowiedzialności przedstawicieli zawodów medycznych;
  • na czym polega praca Działów do Spraw Błędów Medycznych;
  • jaką rolę w postępowaniu karnym dotyczącym wykonywania zawodów medycznych odgrywa prokurator;
  • jakie kompetencje posiada Koordynator ds. Błędów Medycznych.

Dodatkowo:

  • dowiesz się, w jaki sposób prowadzić dokumentację medyczną, by obronić się przed niesłusznym oskarżeniem;
  • jakie obowiązki posiada PWDL w zakresie administrowania danymi;
  • jakie działania mogą być podciągnięte pod przestępstwo łapówkarstwa lub prania pieniędzy;
  • jak uniknąć oskarżenia o nadużycie zaufania lub poświadczenia nieprawdy;
  • w jaki sposób lekarz może dopuścić się przestępstwa przeciwko prawom autorskim.

 

Co wyróżnia to szkolenie:

  1. To jedyne szkolenie poruszające tematykę odpowiedzialności karnej za błędy medyczne, prowadzone w oparciu o Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 15 kwietnia 2016 r.
  2. Renomowani prelegenci - szkolenie prowadzą eksperci z dziedziny prawa karnego i medycznego, prawnicy, praktycy w prowadzeniu śledztw dotyczących błędów medycznych i osoby zawodowo związane z tematyką odpowiedzialności karnej za błędy medyczne.
  3. Rozwiązywanie aktualnych problemów branży medycznej omawiane na konkretnych przykładach. Pokażemy sposoby rozwiązania rzeczywistych problemów, przed którymi stoją pracownicy branży medycznej.


Cena: 1490 zł + VAT. Cena obejmuje udział w szkoleniu dla jednej osoby, materiały szkoleniowe, poczęstunek w przerwie kawowej oraz lunch. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat po zakończeniu szkolenia.


Szczegóły szkolenia:

http://isws.edu.pl/szkolenie/obrona-przed-odpowiedzialnoscia-karna-z-tytulu-bledow-medycznych/


Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy: http://fz-med.syskonf.pl/rejestracja


 

 

Copyright © Medyk sp. z o.o