2021-03-05 Aktualności

Nowatorski cykl konferencji online „Z sercem do…” przeznaczony jest dla lekarzy POZ oraz specjalistów medycyny rodzinnej. Pomysłodawcą i Kierownikiem Naukowym cyklu jest prof. Krzysztof J. Filipiak z I Kliniki i Katedry Kardiologii WUM, kardiolog, hipertensjolog, internista i farmakolog kliniczny. W ramach dziesięciu spotkań swoje prelekcje wygłoszą wybitni specjaliści repezentujący najbardziej cenione ośrodki z całego kraju. Webinaria „Z sercem do…” mają charakter interdyscyplinarny. W ramach  programów spotkań zaplanowane zostały tematy z pogranicza kardiologii oraz dziesięciu wybranych obszarów medycyny. Szkolenia mają zapewnić lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej dostęp do aktualnej wiedzy niezbędnej w codziennej pracy z pacjentami.

W ramach cyklu zaplanowano dziesięć wirtualnych wydarzeń obejmujących następujące obszary: Z sercem do… cukrzycy, lipidów i otyłości, nerek, płytek i układu krzepnięcia, wieku, prostaty i zaburzeń erekcji, serca, oczu, mózgu, płuc. Spotkania będą odbywać się na przestrzeni całego roku.

Pierwsze dwa webinaria już w marcu: „Z sercem do cukrzycy, czyli kardiodiabetologia” (16.03.2021) oraz „Z sercem do lipidów i otyłości, czyli kardiolipidologia” (23.03.2021). Szczegóły wydarzeń dostępne są na stronie: www.serce.medvisa.pl

Udział w webinaria „Z sercem do…” jest bezpłatny, aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy dokonać rejestracji na stronie www.serce.medvisa.pl Jedna rejestracja pozwala na udział w każdym spotkaniu oraz daje dostęp do retransmisji minionych wydarzeń. "Gabinet Prywatny" objął webinaria patronatem medialnym.

Copyright © Medyk sp. z o.o