Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Nowa lista leków refundowanych będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.

21 grudnia 2020 r. ukazało się Obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 stycznia 2021 r. Na liście znalazły się m.in. leki dla chorych na ostrą białaczkę limfoblastyczną, lek naldemedyna do leczenia zaparć indukowanych opioidami u dorosłych pacjentów z chorobą nowotworową i uprzednio leczonych bezskutecznie środkami przeczyszczającymi, u których nie jest stosowany inny antagonista opioidowy.

Nowym lekiem w wykazie jest seleksypag stosowany w leczeniu nadciśnienia płucnego w populacji dorosłych pacjentów w połączeniu z inhibitorem PDE-5 oraz antagonistami receptorów endotelinowych w przypadku III klasy czynnościowej. Chorzy z rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego będą mieli dostęp do alemtuzumabu. Na liście znalazł się pembrolizumab (w skojarzeniu z chemioterapią) dla  pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca o typie płaskonabłonkowym lub niepłaskonabłonkowym. Lek ten będzie także dostępny w uzupełniającym leczeniu czerniaka skóry. Na liście w uzupełniającym leczeniu czerniaka skóry znalazły się również: niwolumab, dabrafenibum, trametinibum.

Nowym lekiem na liście jest durwalumab do stosowania w leczeniu konsolidującym chorych na miejscowo zaawansowanego, nieoperacyjnego niedrobnokomórkowego raka płuca. Kolejnym lekiem jest ozymertynib dla chorych wcześniej niepoddawanych systemowemu leczeniu z powodu zaawansowanego nowotworu płuca. Wśród leków refundowanych znalazł się też  ixekizumabum dla pacjentów z aktywną postacią łuszczycowego zapalenia stawów oraz certolizumabum pegol dla chorych z umiarkowaną i ciężką postacią łuszczycy plackowatej.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
reklama
Przetwarzamy dane osobowe, takie jak adres IP, unikalny identyfikator, dane przeglądania. Wykorzystujemy te dane jedynie w uzasadnionym interesie biznesowym. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach zaawansowanych Twojej przeglądarki internetowej. Strona używa pliki cookies, jedynie w celu polepszenia użyteczności i funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Strona przeznaczona dla specjalistów - osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. Korzystając ze strony potwierdzasz swoje uprawnienia oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nasza polityka prywatności. OK