Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

E-jaskra w Centrum Jaskry w Warszawie

Nowatorskie badania przesiewowe w kierunku jaskry

Nowo otwarte Centrum Jaskry w Warszawie to specjalistyczna, dedykowana diagnostyce i leczeniu jaskry przychodnia, powstała z inicjatywy prof. Jerzego Szaflika, twórcy współczesnej warszawskiej szkoły okulistycznej i założyciela Centrum Mikrochirurgii Oka "Laser".  Placówka będzie oferować badania z użyciem innowacyjnej, opartej na sztucznej inteligencji, platformy e-jaskra, która może stać się podstawą ogólnopolskiego programu badań przesiewowych w kierunku jaskry. Już od 2 grudnia będzie można tu bezpłatnie, po wcześniejszej rejestracji, wykonać takie badanie. Według statystyk 70% przypadków jaskry jest wykrywanych zbyt późno.

Centrum Jaskry jest częścią ośrodka badawczo-naukowego Centrum Badań Medycznych Brand Med. W trwających ponad 2 lata pracach nad systemem wzięli udział okuliści: prof. Jerzy Szaflik, dr hab. Anna Zalewska-Żmijewska, prof. Jacek P. Szaflik, zespół prof. Jacka Pniewskiego z Katedry Fizyki Optycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz trzech ekspertów techniki komputerowej. 

Badanie opiera się na komputerowej analizie barwnego zdjęcia dna oka, uzupełnionej o bezkontaktowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Sztuczna inteligencja przyporządkowuje dane zdjęcie do kategorii „zdrowej” lub „chorej”, korzystając z tzw. sieci neuronowej, czyli – w uproszczeniu – bazy wiedzy wprowadzonej do systemu. Do jej stworzenia posłużyło ponad 2500 zdjęć osób zdrowych i chorujących na jaskrę, dostarczonych przez Poradnię Jaskrową Klinicznego Szpitala Okulistycznego oraz Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser”.

Badanie trwa kilka minut, nie wymaga przygotowania. Wynik badania otrzymuje się już po kilku minutach od jego zakończenia – jest przesyłany na telefon komórkowy lub na e-mail. Jeśli system stwierdzi podejrzenie schorzenia, wynik badanie będzie też zawierał zalecenie zasięgnięcia konsultacji okulistycznej.

Program badań przesiewowych został objęty Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego oraz Kardynała Kazimierz Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

Na badanie można się zapisać telefonicznie: 22 825 38 57.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK