Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Choroby przenoszone drogą płciową o etiologii bakteryjnej i zakażenia układu moczowego – aktualne zalecenia terapeutyczne

Choroby przenoszone drogą płciową stanowią poważny problem społeczny, a zakażenia układu moczowego należą do najczęstszych. W ich terapii niezbędne jest stosowanie antybiotyków. W obliczu narastającej oporności bakterii istotny jest wybór leku. Aby leczenie było skuteczne, musi być prowadzone zgodnie z aktualnymi standardami.
Wśród chorób układu moczowo-płciowego ważne miejsce zajmują choroby przenoszone drogą płciową oraz zakażenia układu moczowego. Choroby przenoszone drogą płciową ciągle stanowią problem, mimo że medycyna dysponuje coraz nowocześniejszymi i szybszymi metodami diagnostycznymi oraz skuteczną terapią. Łatwość rozpoznawania, skuteczne i szybkie leczeniezakażeń bakteryjnych przenoszonych drogą płciową powoduje, że pacjenci nie obawiają się ich, a nawet je lekceważą. Z tego samego powodu nie obawiają się kontaktów z przygodnymi partnerami, nie używają prezerwatyw. Wiele osób nie wie, że można zarazić się zarówno w czasie kontaktów waginalnych, jak i analnych czy oralnych. W konsekwencji rośnie liczba zachorowań oraz ich powikłań wpływających m.in. na zdrowie prokreacyjne. Sprzyja temu również fakt, że choroby te zwiększają wzajemnie ryzyko zakażenia i wielokrotnie ze sobą współistnieją. Ponad 30 drobnoustrojów wywołuje choroby przenoszone drogą płciową. Istotne znaczenie epidemiologiczne ma osiem, z których chlamydioza, rzeżączka, kiła i rzęsistkowica są wyleczalne – i to pojedynczą dawką leku. Pozostałe cztery wywołane przez wirusy HPV, HBV, HIV i HSV traktuje się jako niewyleczalne.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku - polityka prywatności. Administratorem danych osobowych jest Medyk Sp. z o.o. 01-015 Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 5/54 NIP 5260204920.
Prosimy kliknij w przycisk "OK", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Medyk Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Medyk Sp. z o.o. (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach poprawy funkcjonalności naszych serwisów. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia swojej przeglądarce internetowej (pliki cookie) lub informując nas o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych. Pełny dostęp do zasobów strony internetowej możliwy jest po zalogowaniu, niektóre treści strony internetowej dostęne są wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi. W takim przypadku niezbędne jest podanie Swoich danych osobowych.
OK