Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Antybiotykoterapia w schorzeniach infekcyjnych dolnych dróg oddechowych

Choroby infekcyjne dolnych dróg oddechowych stanowią jedną z najczęstszych przyczyn konsultacji lekarskich. Część z nich, zwłaszcza zapalenie podgłośniowe krtani, zapalenie oskrzeli i oskrzelików, powodowane są przez wirusy. Stosowanie antybiotyków w tym przypadku nie ma umocowania przyczynowego. Pozostałe, jak zapalenie płuc, gruźlica, na ogół wymagają zastosowania antybiotykoterapii. Obecnie wydane rekomendacje oraz liczne badania przeprowadzone zgodnie z zasadami EBM porządkują wiedzę, ułatwiają podjęcie właściwej decyzji klinicznej. Pozwala to na zastosowanie skutecznego leczenia oraz przyczynia się do ochrony antybiotyków.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×